Wystawa „Kolory wyobraźni” ( 30 listopada 2017 r.)

30.11.17 r. o godz. 17.30 odbył się wernisaż wystawy prac dzieci i młodzieży z pracowni plastycznej prowadzonej przez Małgorzatę Białą z MDK „ISKRA” pt. „Kolory wyobraźni” w Galerii Czytelników w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej – Filia nr 3 na ul. Prusa 16. Wystawa potrwa do 29.12.17 r. Wszystkie dzieci biorące udział w wystawie otrzymały po drobnym upominku od biblioteki. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wernisażu.

Podsumowanie cyklu „Biegaj z nami 2017” ( 19 grudnia 2017 r.)

W miniony wtorek tj. 19.12.2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile odbyło się podsumowanie cyklu „Biegaj z nami”. Nagrodzono zwycięzców poszczególnych kategorii oraz osoby, które wzięły udział we wszystkich biegach organizowanych w powiecie pilskim.

– Gratuluję państwu zaangażowania. Serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom i władzom poszczególnych gmin za wsparcie naszego wspólnego przedsięwzięcia. Bardzo się cieszę, że możemy się spotkać właśnie tutaj. Mam nadzieję, że dzisiejsza uroczystość przypadnie państwu do gustu. Korzystając z okazji, życzę radosnych świąt Bożego Narodzenia i wielu sukcesów w nowym roku – powiedział na początku spotkania Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W pierwszej kolejności na podium pojawili się triumfatorzy poszczególnych kategorii wiekowych, po nich uroczystość zdominowały pary małżeńskie. Spośród dziewięciu duetów, które wspólnie przebiegły cały cykl, najsprawniej tej sztuki dokonali pilanie: Ewa i Dominik Mączyńscy. Wreszcie na scenie pojawiło się kilkudziesięciu bohaterów, którzy przebyli każdy z dziesięciu tegorocznych etapów: od kwietniowego „Biegu Papieskiego” począwszy, na listopadowym „Biegu Niepodległości” skończywszy. Warto dodać, że w tym roku po raz pierwszy w cyklu „Biegaj z nami” wzięli udział zawodnicy nordic walking.